Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
Liczymy ile zapłacił za winogrona:
1kg=100dag
100dag-17,40zł
55dag-x
x=55*17,40/100
x=9,57zł
Liczymy ile zapłacił za orzeszki:
0,25kg=250g
100g-2,30zł
250g-x
x=250*2,30/100
x=5,75
Liczymy ile zapłacił za winogrona i orzeszki:
9,57+5,75=15,32
Reszta jaką otrzymał Jurek:
20-15,32=4,68
Liczymy ile będą kosztowały 3 batony:
3*1,44=4,32
Liczymy czy Jurkowi starczy pieniędzy na 3 batony:
4,68-4,32=0,36
Odp: Jurek za otrzymaną resztę może kupić jeszcze 3 batony, ponieważ po zakupie ich zostanie mu nadal 0,36 zł reszty.