jesli są lody pakowane po 100 szt a jeden kosztuje 60 groszy to ile zaplace za 100 sztuk?​

Odpowiedź :

0,6 zł - 1 lód

6 zł - 10 lodów

60 zł - 100 lodów

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Za  100 szt lodów  po  60 groszy zapłacimy

100 • 60 = 6000 groszy = 6000/100 = 60 zł.