Ola chciała kupić 10 puszek ale zabrakło jej 11 zł więc kupiła 6 puszek i zostało jej 3,40. Ile kosztowała jedna puszka.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Dane z tresci zadania

cena jednej puszki - x

Obliczenia

10x-11=6x+3,40 | -6x

4x=11 = 3,40 |+11

4x= 14.40 |4

x= 3.60

Jedna puszka kosztowała 3.60

Szczegółowe wyjaśnienie: