I
9. Pani Maryla kupiła x kilogramów jabłek i y kilogramów gruszek, a pan Janusz
X + y kilogramów jabłek i 2y kilogramów gruszek. Ile zapłacili razem, jeśli jabłka
kosztowały 2,50 zł za kilogram, a gruszki 5,60 zł za kilogram? O ile więcej zapłacił
pan Janusz?​.