Odpowiedź :
Odpowiedź:
2c+3m=18
c=m+1
I teraz jeżeli wiemy, że c=m+3 to robimy górne równanie podstawiając to za 2c
czyli:
m+3+m+3+3m=18
5m+6=18/ -6
5m=12/:5
m=2,4
2,4+1=3,4
Jeśli wiemy, że mleko kosztuje 2,40zł to chleb kosztuje 3,40.
Liczę na naj
Odpowiedź:
2c+3m=18
c=m+1
I teraz jeżeli wiemy, że c=m+3 to robimy górne równanie podstawiając to za 2c
czyli:
m+3+m+3+3m=18
5m+6=18/ -6
5m=12/:5
m=2,4
2,4+1=3,4
Jeśli wiemy, że mleko kosztuje 2,40zł to chleb kosztuje 3,40.
Liczę na naj