14 Krzyś kupił cztery batony po 2,37 zł i trzy 1,5-litrowe butelki napoju po 4,63 zł. Ile zapłacił za zakupy?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

4 * 2,37 zł = 9,48 zł --- tyle kosztowały batony  

3 * 4,63 zł = 13,89 zł ---- tyle kosztowały napoje

9,48 zł + 13,89 zł = 23,37 zł ----- tyle zapłacił za zakupy

Odpowiedź:Krzyś zapłacił za zakupy - 23,37 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: