Bilet wstępu do aquaparku dla ucznia kosztował 20zł i było to 4/7 ceny biletu dla osoby dorosłej . Ile musiała zapłacić za bilet osoba dorosła.

Odpowiedź :

[tex]20:4/7=20*7/4=5*7/1=35/1=35[/tex]

Ile musiała zapłacić za bilet osoba dorosła 35 ZŁ

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

20zł ÷ 4 = 5zł

5zł = 1/7

5zł x 7 = 35zł