mama za 2 2/5 kg bananów zapłaciła 12 zł, Ile kosztował 1 kg tych owoców


Bardzo proszę o wytłumaczenie jak to się oblicza


Odpowiedź :

Odpowiedź:

2/5 = 0.4kg

2,4kg=12zł

1kg = x

mnozymy na krzyz

czyli

2,4x= 12     / /2.4

dzielimy przez to co jest przy iksie

czyli

x = 5 zł

1 kg bananow kosztowal 5 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

ukladasz proporcje

Odpowiedź:

2 pięcdziesiat

Szczegółowe wyjaśnienie:

musisz dwanascie zamienic na 12/1 pomnozyc razy 5/12 i wyciagnac calosci.