Matma kl 5 dwa krótkie zadania dzielenie ułamków
(Zad 9 i 10)

Odpowiedź:
Odpowiedź na zd
Szczegółowe wyjaśnienie:
Ogólnie to znalazłam ćwiczenia z matmy z 5 kl jeśli byś coś chciał więcej to pisz do mnie (jak coś to robiłam to ponad 3 lata temu ale powinno być dobrze na 99,99%)
Liczę na naj
Odpowiedź:
9
16:3[tex]\frac{1}{5}[/tex]=16:[tex]\frac{16}{5}[/tex]=5
1kg śliwek kosztuje 5 zł
10
2:[tex]\frac{1}{4}[/tex]=2×4=8
Trzeba pokonać 8 szczebelków