właściciel sklepu papierniczego kupił w hurtowni 250 ołówków i zapłacił za nie 200zł ile
A) takich ołówków można kupić za 240zł?
B) ile w tej hurtowni będzie trzeba zapłacić za 240 ołówków ?

ktoś pomoże daje NAJ ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 250---200zł

x---240zł

250/x=200/240

250/x=20/24

20x=6000    ║:20

x=300

b)

250---200zł

240---x

250/240=200/x

25/24=200/x

25x=4800 ║:25

x=192

Mam nadzieję, że pomogłam:)

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studying: Inne Pytanie