Kilogram jabłk kosztuje 8,5 zł. Ile będzie kosztować 30 dkg jabłk.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg=100dag

100 dag - 8,5 zł

30dag  - x

x=30*8,5/100

x=2,55zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieje, że pomogłam i liczę na naj

Szczegółowe wyjaśnienie:

1000 x =8,5*300

1000x=2550:1000

X=2'55 zl