Z okazji Dnia Dziecka grupę piątoklasistów zaproszono na lody. Jedna porcja deseru
lodowego kosztowała 12 zł, a rachunek wyniósł 228 zł. Ile deserów lodowych kupiono?


Odpowiedź :

228:12=19
Kupiono 19 deserów lodowych.

Odpowiedź:

228zl : 12zl = 19

Odp.kupiono 19 deserów lodowych.