Za 30 dag żurawiny zapłacono 9,75 zł. Ile zapłacimy za 40 dag takiej żurawiny?


Odpowiedź :

Cześć!

Obliczenia

30 dag → 9,75 zł

40 dag → x zł

30 · x = 40 · 9,75

30x = 390 / : 30

x = 13 zł kosztuje 40 dag żurawiny

Odpowiedź:

9,75zł : 3 = 3,25zł

9,75zł+3,25zł=13zł