Kasia kupiła 3 jogurty po 2 zł i dwie paczki kaszy paczka kaszy kosztuje 7 zł ale w promocji obniżono jej cenę o 1 zł Kasia dała sprzedawczyni cztery monety pięciozłotowe ile reszty?

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

Jogurty :2+2+2=6zł

Kasza:7+7=14-1-1=12

Dała:4*5=20

Reszta:20-12=7 zł

Odp:Otrzymała 7 zł reszty.

Odpowiedź:

za jogurty zapłaci :  3*2=6 zł

cena 1 paczki kaszy w promocji to : 7-1=6 zł

za kaszę zapłaci : 2*6=12 zł

zakupy wynoszą : 6+12=18 zł

otrzyma : 4*5-18=20-18=2 zł reszty

Szczegółowe wyjaśnienie: