Ser kosztuje 27zł/kg. Kupujemy 0,527 kg. Ile zaplacimy za ten kawalek sera​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

27 zł * 0,527 kg = 14,229 zł ≈ 14,30 zł  ------ tyle zapłacimy za ten kawałek

Ser kosztuje 27zł za kilogram. Kupujemy 0,527kg. Ile zapłacimy za ten kawałek sera?

[tex]27zl~---1kg\\x----0,527kg[/tex]

[tex]\dfrac{27*0,527}{1} =\dfrac{14,229}{1} =14,229\\\\14,229\approx14,23zl[/tex]

Odp: Za kawałek sera o masie 0,527kg zapłacimy 14,23zł.