Odpowiedź :
10zl - cena odmiany A za 1kg
5zl - cena odmiany B za 1kg
[tex]\frac{100kg*10zl+30kg*5zl}{100kg+30kg} = \frac{1000zl+150zl}{130} =\frac{1150zl}{130} = 8,85[/tex]
Srednia cena jablek to 8,85zl za 1kg
10zl - cena odmiany A za 1kg
5zl - cena odmiany B za 1kg
[tex]\frac{100kg*10zl+30kg*5zl}{100kg+30kg} = \frac{1000zl+150zl}{130} =\frac{1150zl}{130} = 8,85[/tex]
Srednia cena jablek to 8,85zl za 1kg