za 0,45kg winogron Gosia zapłaciła 6 zł 30 gr. ile kosztuje 1 kg tych winogron. please całe rozwiązanie ​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

0,45kg - 6,30zł

1,00kg - x

x= 1,00*6,30/0,45= 6,30/0,45= 14,00zł

Odp: 1 kilogram tych winogron kosztuje 14zł.