Help Pan Heniek w swoim sklepie sprzedaje Lizaki,czekoladę i lody.lizak jest 3 razy tańszy od czekolady a czekolada o 4 razy droższa od lodów, a lody kosztują 3 złote.
a)ile kosztuje lizak
b) Ile zapłaci Tomek za lizaka, czekoladę i loda?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

lizak 3x tańszy od czek.

czekolada 4x droższa od lodów

lody- 3 zł

w takim razie 3 x 4 = 12

12 : 3 = 4

czyli

lizak - 4

czekolada - 12

lody - 3zł

x czyli razy

np 4 razy tańszy/droższy

razem = 19