Odpowiedź :
Zadanie
x - cena lizaka
4 · x - cena loda
2x + 4x = 6,9
6x = 6,9 l :6
x = 1,15 zł - cena lizaka
4·x = 4 · 1,15 = 4,60 zł - cena loda
Odp. Lizak kosztuje 1,15 zł = 1 zł 15 gr
Zadanie
x - cena lizaka
4 · x - cena loda
2x + 4x = 6,9
6x = 6,9 l :6
x = 1,15 zł - cena lizaka
4·x = 4 · 1,15 = 4,60 zł - cena loda
Odp. Lizak kosztuje 1,15 zł = 1 zł 15 gr