Proszę o zrobienie do 17

Odpowiedź:
zad 1. a) 0,35dag sera kosztuje 7,56zł.
b) 45dag cukierków kosztuje 5,04zł.
zad 2.
a) 2kg
b) 1,3kg
Szczegółowe wyjaśnienie:
zad 1.
a) 0,35 kg - x zł
1 kg - 21,60 zł
(0,35 x 21,60)/1 = 7,56 zł
b)
45 dag - 0,45 kg
0,45 kg - x zł
1 kg - 11,20 zł
(0,45 x 11,20)/1 = 5,04 zł
zad 2.
a) 17,40 : 8,70=2kg
b) 11,31 : 8,70=1,3kg