Proszę o zrobienie do 17 ​

Proszę O Zrobienie Do 17 class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad 1. a) 0,35dag sera kosztuje 7,56zł.

b) 45dag cukierków kosztuje 5,04zł.

zad 2.

a) 2kg

b) 1,3kg

Szczegółowe wyjaśnienie:

zad 1.

a) 0,35 kg - x zł

1 kg - 21,60 zł

(0,35 x 21,60)/1 = 7,56 zł

b)

45 dag - 0,45 kg

0,45 kg - x zł

1 kg - 11,20 zł

(0,45 x 11,20)/1 = 5,04 zł

zad 2.

a) 17,40 : 8,70=2kg

b) 11,31 : 8,70=1,3kg