Rozwiąż zadanie napisane wierszem

Pawianiusz i, władca pawianow, kupował 8kg bananów po 6,20 płacił za koło, czy mu 50 zł starczyło?

Pliss na szybko! ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

8×6,20=49,60 (zł)

49,60zł>50zł

odp. Tak, starczyło mu pieniędzy na 8kg bananów.

Szczegółowe wyjaśnienie:

pozdrawiam ❤️

Odpowiedź:

8kg * 6,20zl/kg = 49,60zl      a to jest  < 50zl

Tak, Pawianiuszowi wystarczylo 50 zl.

Szczegółowe wyjaśnienie: