Podczas pobytu na Słowacji mama kupiła w sklepie z ceramiką 9 takich
samych kubków i zapłaciła za nie 45 euro. Ile kosztował jeden kubek?
Obliczenia i odpowiedź zapisz w zeszycie.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

45 euro : 9 = 5 euro

Odp. Jeden taki kubek kosztował 5 euro.

Ilość kubków- 9
Cena całkowita za wszystkie kubki-45€
cena jednego kubka- x
x=45:9
x=5

45:9=5

Go Studying: Inne Pytanie