Napisz odpowiednie równania.
a) Baba Jaga upiekła � pierników, babeczek — o pięć mniej niż pierników, a makaroników — dwa razy
więcej niż pierników. Razem upiekła 67 ciasteczek.
b) Bilet normalny do kina kosztuje � złotych, a bilet ulgowy jest o 3 zł tańszy. Trzy bilety normalne kosztują tyle samo, co cztery ulgowe.