Prosze zostało mi około 7 min a ja nic prawie nie mqm hellppp

WSZYSTKIE ZADANIA


Prosze Zostało Mi Około 7 Min A Ja Nic Prawie Nie Mqm Hellppp WSZYSTKIE ZADANIA class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zadanie 1

x- cena długopisu

1/2 x - cena zeszytu

1/2x +x = 18

150%x - 18

100% - x

x=  18*100%/150%

x= 180/15

x= 12

Zadanie 2

x - bluzka

x+40 - spodnie

180 zł - 40 zł = 120 zł/2 = 60zł - cena koszulki

60+ 40 zł = 100 zł - cena spodni

Reszty nie zdążysz przepisać

Zad 1 zeszyt kosztuje 12 zł

Go Studying: Inne Pytanie