Mendel jaj kosztuje 11zł. Ile kosztuje tuzin.?
Mendel 15 sztuk
Tuzin 12
Kopa 60
Gros 144. plis szybko
Daje naj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Skoro mendel to 15 jaj i kosztuje 11 zł to aby obliczyć jedną sztukę musisz:

11 zł:15= 70 gr (w przybliżeniu)

Czyli :

70gr*12=8,4 zł (w przybliżeniu)

zdaje sie ze dobrze

Szczegółowe wyjaśnienie: