6. Za 8 bułek i 2 bochenki chleba Franek zapłacił 8,40 zł. Chleb jest 3 razy droższy od bułki. Ile kosztuje bochenek chleba

 ​


Odpowiedź :

x - cena bułki

3x - cena chleba

8x + 2 · 3x = 8,4

8x + 6x = 8,4

14x = 8,4 /:14

x = 0,6

0,6 · 3 = 1,8

Chleb kosztuje 1,80 zł

Go Studying: Inne Pytanie