1)Marta za dwa takie same zeszyty i blok rysunkowy zapłaciła razem 6,20zł Blok rysunkowy kosztował 3,40zł ile kosztował jeden zeszyt?
2)Janek ma 4 lata Magda ma 3 razy więcej niż Janek ile lat ma Magda?
3)Na półce znajduje się 70 płyt DVD. Filmy przyrodnicze stanowią 10%Wszystkich płyt ile płyt DVD z filmami przyrodniczymi jest na półce?
4) W pudełku są korale w dwóch koralach razem 36 korale białe stanowią 3 1 liczby Wszystkich korali ile białych korali jest w pudełku?