6. Kilogram jabłek kosztuje 4 zł, a kilogram gruszek kosztuje
6 zł. Zapisz za pomocą wyrażeń algebraicznych, ile złotych trzeba
zapłacić za:
a) x kilogramów jabłek i kilogram gruszek,
b) 5 kilogramów jabłek i y kilogramów gruszek,
c) x kilogramów jabłek i y kilogramów gruszek.