za 1kg orzechów trzeba zapłacić 26,50zł. Z 15 dag takich orzechów Ania zapłaciła:​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1kg=100dag

26,5/100=0,265

1g kosztuje 0,265zł

15g kosztuje 0,265zł*15=3,975zł

W zaokrągleniu wyjdzie 3,98zł

Jak ktoś czegoś nie wie pisać w kom ;D