6. Kilogram sernika kosztuje 26,70zł. Zosia kupiła kawałek sernika, który ważył 47 dag. Ile zapłaciła
za ten sernik?
NA TERAZ DAJE NAJJ​


Odpowiedź :

Dane:

1kg-26,70

1kg-100dag więc 47dag=0,47 kg

Rozwiązanie:

0,47×26,70=12,549~12,50 zł

Odp. Zosia zapłaciła 12,50 złotych