Lizak i batonik kosztują razem 3 złote. Batonik jest droższy. Ile kosztuje
2. Iga za lizaka zapłaciła jedną monetą i za batonik też jedną moneta.
lizak, a ile batonik? lle trzeba zapłacić za 2 batoniki i lizaka?​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

lizak- 1 zł, batonik- 2zł.

2 batoniki: 2x2zł= 4zł

Razem: 4zł+ 1zł= 5zł- tyle trzeba zapłacić za 2 batoniki i lizaka

Wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Lizak-1zł

Baton-2zł

2 batoniki 2*2=4zł

Rozwiązanie:4zł+1zł=5zł

Odp. Za 2 batoniki i lizaka trzeba zapłacić 5 zł

Wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że pomogłam i liczę na naj :)