kilogram cukierków kosztuję 25 zł ile kosztuję 20 dag tych cukierków?

Odpowiedź :

Hej!

1 kg = 100 dag

100 dag — 25 zł

20 dag — 25 zł : 5 = 5

Odp. 20 dag tych cukierków kosztuje 5 zł.

Pozdrawiam! - Julka

Hej!

Twoja odpowiedź znajduje się w załączniku.

Liczę na naj ;),

Pozdrawiam™

Zobacz obrazek LOMBARD11