Pliska na dziś pomozecie mi

Pliska Na Dziś Pomozecie Mi class=

Odpowiedź :

W pudełku wyjdzie 15zl a jakby kupiła na sztuki wychodzi 15,60zl czyli taniej wyjdzie jak kupi te w opakowaniach jeśli oczywiście o to chodzi mam nadzieje że choć w minimalnym stopniu pomogłam

0,65*24=15,6

24:5 nie można dlatego Pani Ala musiałaby kupić: 4 paczki ołówków po 3zł i 4 ołówki gdzie 1 sztuka kosztuje 65 groszy = 2,60zł więc:

4 paczki×3zł=12zł i 4 paczki po 5 ołowków = 20 ołówków czyli, 20+4=24 sztuki i 2,60zł+12zł=14,60zł.

Odp.Gdyby pani Ala kupiła ołówki na sztuki zapłaciłaby 1zł więcej

Szczegółowe wyjaśnienie:

proszę bardzo i liczę na naj!