heja! pomoże ktoś z tym zadaniem? 25 punktów


Heja Pomoże Ktoś Z Tym Zadaniem 25 Punktów class=

Odpowiedź :

Odpowiedź w załączniku

Zobacz obrazek MUCHAL06

węgiel : 370 : 1000 = 0,37 zł - jedna tona to 100 kg, wiec aby obliczyć cenę 1 kg, należy podzielić cenę przez 1000

jagody: 3 × 10 = 30 zł - 1 kg to 1000g, mamy podaną cenę za 100 g, więc trzeba pomożyć razy 10

szynka: 9,50 × 4 = 38 zł - 1 kg to 100 dag, mamy 25, więc mnożymy razy 4

reszta przykładów podobnie do poprzednich

cukier waniliowy : 0,85 × 100 = 85 zł

masło : 5,70 × 5 = 28, 5 zł

polędwica : 5,40 × 10 = 54 zł

cement : 500 : 1000 = 0,5 zł

kawa : 0,55 × 100 = 55 zł